پلي پروپيلن در سال 1980 وارد بازار شد. نخ پلي پروپيلن در كنار مزاياي زياد و خصوصيات فني خوبي كه دارد معايبي هم دارد كه مهمترين آن رنگ پذيري ضعيف آن است. اما به دليل فرآيند آسان توليد و قيمت ارزان آن روز به روز روند مصرف آن در بازار افزايش مي يابد و تمايل به مصرف آن بالاتر است و به نظر مي رسد پلي آميدها حضور پررنگ خود در بازار را از دست خواهند داد. پلي آميدها در سال 1945 وارد بازار شدند و بعد از آن پلي استر در سال 1960 وارد بازار شد. هر چند كه پلي آميدها داراي خصوصيات خوبي مانند رنگ پذيري بالا، مقاومت سايشي و استحكام بسيار بالا، ضد آب بودن و… هستند. اما به دليل بالا بودن قيمت آنها در تنها چند كشور محدود استفاده مي شوند. نمي توان گفت كه پلي آميدها كلاً از بازار خارج مي شوند، چون نياز به اين نوع كفپوش ها وجود دارد. مثلاً در برخي از اماكن شما مجبور هستيد از اين نوع كفپوش هاي پلي آميد مصرف كنيد مانند هتل ها و مكان هاي پر رفت و آمد.

بازار همواره به پلي آميد نياز دارد اما اين ميزان زياد نخواهد بود و ميزان مصرف آن رو به كاهش بوده و پلي استر و پلي پروپيلن جاي آنرا پر كرده اند. امروزه انواع مختلفي از پلي استرها وارد بازار شدند كه داراي مزايايي از قبيل رنگ پذيري بالاتر از انواع قبلي خود هستند و بازار خوبي را براي خود پيدا كرده اند.

شايد به نظر برسد به دليل خصوصيات ضعيف، پلي پروپيلن نبايد مورد مصرف قرار بگيرد اما قيمت در بازار امروز، بسيار مهم است و قيمت پائين پلي پروپيلن عامل گسترش مصرف آن است. به ويژه كشور ايران در بخش توليد نخ BCF و مواد اوليه آن داراي مزيت هاي بسيار زيادي است. به خاطر وجود انرژي و نفت- كه تركيه كاملاً فاقد آن است- ايران شانس بزرگي براي تبديل شدن به يك كشور قدرتمند در اين زمينه دارد.

توليد نخ BCF در تركيه نزديك به 1000 تن در روز است. ما در سال چيزي در حدود 350000 تن نخ BCF توليد مي كنيم در حالي كه اين عدد در ايران نزديك به 80  تن در روز است. ايران مجبور به افزايش ظرفيت توليد خواهد بود. امروز ما مشتريان زيادي از تمام نقاط دنيا مانند برزيل و مراكش و… داريم كه از اروپا و تركيه نخ وارد مي كنند. اما اين كشورها مواد اوليه كافي در اختيار ندارند و انرژي در آنها گران است و شرايط رقابت آنها سخت خواهد بود

كفپوش های نوین پارکینگی، تجاری و صنعتی شرکت فلوکریت انگلستان

از ویژگی های این کفپوش ها:

1- اجرای کاملا بدون درز و یکدست

2- عایق کامل رطوبتی (Water Proof)

3- مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش (Anti UV)

4- در رنگ ها و طرح های مختلف با قابلیت خلق رنگ و طرح مورد علاقه

5- مقاوم در برابر مواد شیمیایی (اسیدها و بازها)

6- مقاوم در برابر سُر خوردگی

7- ضد الکتریسته ساکن

8- بهداشتی و ضد میکروب

9- نصب سریع

10- سازگار با محیط زیست

11- تایید شده آزمایشگاه های معتبر دنیا

12- سابقه اجرایی موفق

13- دارای گارانتی 5 تا 25 ساله رسمی شرکت مهندسی «نوین اندیشان پایا یاب»

14- دارای طیف وسیع محصولات در سه بخش اصلی:

الف) کفپوش های پارکینگی:

مناسب پارکینگ های طبقاتی روباز و سر پوشیده، پیاده رو ها، رمپ ها و سراشیبی های با شیب تند، فرودگاه ها، پشت بام ها، انبار ها و به طور کلی اماکنی که در معرض ترافیک شدید قرار داشته باشند. (10 سال گارانتی)

ب) کفپوش های تجاری:

قابل استفاده در هتل ها، فروشگاه ها، فرودگاه ها، گالری ها، رستوران ها، مدارس، بیمارستان ها، نمایشگاه ها و اماکنی که نیاز به کفپوشی جذاب و خیره کننده، یکدست، کاملا صاف و صیقلی، بهداشتی و در عین حال سخت و مقاوم داشته باشند. (25 سال گارانتی)

ج) کفپوش های صنعتی:

کفپوش مورد نیاز کارخانه ها، کارگاه ها، آشپزخانه ها، انبارها، مراکز تولید مواد غذایی و اماکنی که نیاز به کفپوشی کاملا بهداشتی و ضد میکروب، سخت و مقاوم داشته باشند. (5 تا 10 سال گارانتی)